Google Hızlı Index Alma Teknikleri

Google Hızlı Index Alma Teknikleri. Yepyeni bir web sitesinin sıralaması zor bir iştir ancak Google’ın yönergelerini izleyerek yeni bir web sitesi sıralamasını ve trafiğini artırabilirsiniz. Şimdilik arama motorlarında ilk sıralarda olmama ihtimaliniz olmasına rağmen, iyileştirme için her zaman şansınız var.

Site Hızı

Sitenizin süper hızlı olduğundan emin olun. Çok düşük hızda bir web sitesine sahip olmak olumsuz etkiler yaratabilir. Ziyaretçilerin %47’si bir web sayfasının 2 saniye veya daha kısa bir sürede yüklenmesini bekliyor. Bu nedenle, sayfaların süper hızlı bir hızda yüklendiği bir web siteniz olduğundan emin olun.

Düzenli İçerikler

Blogunuzu alakalı içerikle düzenli olarak güncelleyin. Site alakalılığını göstermenin en iyi yollarından biri, bir web sitesi için düzenli olarak güncellenen içeriği sağlamaktır. Benzersiz içeriği güncellediğinizde, Google’ın size olan dikkatini arttırma noktasında kesinlikle yararlı olabilir. Google, insanların bilgi alabileceği bir platformdur. Böylece, Google, kullanıcıların bilgilendirici buldukları taze ve benzersiz içerik üzerinde duruyor. Bu nedenle, web sitenizin blog’unu alakalı içerikle düzenli olarak güncellemek, daha iyi bir sıralama sağlayabilir.

Mobil Uyumlu Site

Web siteniz mobil uyumlu olmalı. Teknolojik açıdan gelişmiş bu dünyada, cep telefonlarımızı veya tabletlerimizi kullanarak Google’dan bilgi almayı tercih ediyoruz. Dolayısıyla, kullanıcıların hareket halindeyken bilgiye erişebilmesi için mobil dostu bir web sitesi geliştirilmesi zorunludur.

Google Hizmeti

Mobil cihazlara uygun bir web sitesinin, Google’da daha iyi bir sıralamaya ulaşma ihtimali yüksektir. Google, mobil arama algoritmasını 21 Nisan 2015’te başlattı. Algoritma, Google’ın mobil arama sonuçlarında mobil cihazlara uygun sayfaları artırmak için tasarlandı. Google, bir web sitesinin mobil uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için Mobil Dostu Test Aracı adı verilen bir araç yayınladı.

Düşük Rekabetli Anahtar Kelimeler

Düşük rekabetli Anahtar Kelimeler hedefleyin. Anahtar kelime araştırması, herhangi bir SEO kampanyası için ilk önemli faktördür. Günümüzde yüksek rekabete sahip bir anahtar kelimeyi sıralamak çok zor, bu nedenle daha iyi rekabet üstünlüğü sağlayan anahtar kelimeler bulmak daha iyi bir yoldur. Düşük rekabete sahip anahtar kelimeler, her ay iyi miktarda aranan ancak rekabetten yoksun olan anahtar kelimelerdir. Doğru anahtar kelimeyi seçmek, web sitenize ziyaretçi çekmek ve bunun karşılığında sizin için daha iyi sıralamaları getirmek için yardımcı olur. Anahtar Kelime Araştırma Araçları’nın yardımıyla, anahtar kelimeniz veya kategorinize olan ilginizi ve ayrıca arama hacimlerini belirleyebilirsiniz.

Web sitesini anahtar kelimelerle optimize edin. Sitenize anahtar kelimeler ekleyerek web sitenizi optimize etmeyi öğrenin. Tarayıcı sekmesi ve arama sonuçları, içeriğinizin başlığını gösterir. Dolayısıyla, birkaç anahtar kelime veya bir ifade içeren bir başlık oluşturmak, araştırmacıların içeriğinizi sorguyla alakalı olarak bulmasına yardımcı olur. Web sitenizin her sayfası için açıklayıcı ve benzersiz bir başlık yazmaya çalışın. Başlığı kısa ve basit tutun (55-60 karakter içinde).

SEO Uyumlu URL Yapısı

Optimize Edilen URL Yapısı. Sayfanızın içeriğini tanımlayan URL’lerde anahtar kelimeler olması her zaman daha iyidir. Yayınladığınız her yayın için URL’nizi optimize etme fırsatına sahipsiniz. URL’nizi, anahtar kelimelerle dolu tam alan adı eşleşmesi için arama motorları tarafından cezalandırılmayacak bir şekilde optimize edin.

H1 Etiketleri

H1 etiketi. Genel olarak HTML başlık etiketleri olarak bilinen başlık etiketleri, web siteniz için arama motoru sıralamasını iyileştirmek için kullanılır. En önemli başlık etiketi, sayfanızın içeriğini belirleyen H1 etiketi olup, yalnızca bir kez bir web sayfası için kullanılmalıdır. H2, H3, H4, H5 ve H6, H1 etiketleri kadar önemli olmayan alt başlık etiketidir. Arama motorları diğer başlıkları üzerinden H1 etiketleri vurgular ve diğer SEO teknikleri ile birlikte doğru kullanıldığında en iyi sonuçları verebilir.

Meta Açıklaması

Meta Açıklaması. Sayfanız hakkında kısa bir özet, böylece kullanıcıların başlığınızdan kaba fikirler çıkarmamak yerine sayfanın içeriği hakkında bilgi sahibi olabilmelerini sağlıyor. Meta açıklama alakasız olmamalıdır. Kullanıcılar, başlığı açıklama ile ilişkilendirebilmelidir. Meta açıklamasını kısa tutmalı ve 155 karakteri aşmamalısınız.

Görsel Alt Metinleri

Görsel alt etiketleri. Görüntülere alt etiketler veya alternatif metin etiketleri sağlamak, yalnızca kullanıcı tarafından erişilebilir kılmakla kalmaz aynı zamanda arama motoruna sayfanız hakkında bilgi verir. Resim alt etiketleri ve dosya adları anahtar kelimeler içermelidir, böylece arama motorları içeriğinizi zenginleştirilmiş anahtar kelime olarak tanımlayabilir. Bunlar, web sitesini anahtar kelimelerle optimize etmenin yolları. Yukarıdaki optimizasyon yöntemlerinden öğrenin ve optimizasyonunuzu doğru yapın.

İçeriğindeki anahtar kelimeleri doğal olarak kullanın. Google’ın yönergelerine göre – “Kullanıcıların sayfalarınızı bulmak için yazacakları kelimeleri düşünün ve sitenizin aslında bu kelimeleri içerdiğinden emin olun”. Öyleyse, doğal anahtar kelimelerinizi içeriğin gövdesine koyun. Unutmayın ki içeriğin doğal olması ve anahtar kelimelerle bir araya getirilmemesi gerekir. İçerik kullanıcıların anlayabileceği ve okunabileceği basit kelimelerle yazılmalıdır. Verilen konuda kullanıcılara bilgi yayın; böylece gerçekten faydalı bulurlar ve size tekrar gelirler.

Kaliteli Backlink

Sadece kaliteli backlink bağlantılar kurun. SEO, Google’ın ortaya çıkışı ile önem kazanmış ve backlink’ler SEO başarısının temeli haline gelmiştir. Backlinkler web sitenizin popülerliğini belirlemenize yardımcı olur. Google, kaliteli geri bağlantı sayısına sahip web sitelerine daha fazla kredi verir ve bu web sitelerini, bir arama sorgusu için diğerlerinden daha alakalı arama sonuçları sunmak için değerlendirir. Kaliteli Backlink hizmetleri için Moradam SEO Hizmetlerine göz atabilirsiniz.

Sosyal Medya

Sosyal medyada aktif olun. Sosyal medyadan çok fazla trafik çekilebilir. Sosyal medya platformlarını kullanarak web sitenize insanları çekmek için sosyal dostu ve bilgilendirici makaleler oluşturmak önemlidir.  Etkin Google+, Facebook , Twitter , LinkedIn’e sahip olmak , Pinterest profilleri size büyük trafik çekme konusunda olumlu etkilere sahip olacak.

Google SEO Yönergeleri

Google’ın yönergelerini izleyin. Google bu işte patronunuz ve dolayısıyla patronunuzun yönergelerine göre gitmeniz gerekiyor. Üst sıraya girmek için her türlü etik olmayan araç web sitenizde olumsuz etkilere neden olabilir ve Google sizi etik olmayan ve yasadışı faaliyetleriniz nedeniyle ceza verebilir. Yönergeleri izleyin ve etik ilkelere dönüştürün.

Artık yeni bir web sitesini sıralamanın en etkin ve etkili yollarını biliyorsunuz. Doğru şekilde uygulanırsa, web sitenizi Google aramasının ilk sayfasına yerleştirebilirsiniz.

Kaynak : https://www.moradam.com/13874/google-hizli-index-alma-teknikleri/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir