Whatsapp Otomatik Cevaplayıcı

İnstagramda satış yapan sayfaları görmüşsünüzdür. Alış-veriş yapmak, sipariş vermek için Whatsapp Linki koyarak Whatsapp’a yönlediriyor. İş saati dışında biri mesaj attığında  saatler sonra cevap alabiliyoruz. Bu WhatsApp’ı kullanılarak otomatik cevaplayıcı yapabilirsiniz. Müşterinizle ne kadar ilgili olursa o kadar size güvenir, ne kadar güvenirsede o kadar alış-veriş yapar.

Örneğim akşam saatlerinde İnstagram’dan beğendiniz bir ürünün WhatsApp’dan fiyatını sorduğunuzda yazdığınız anda ‘ Şuan mesai saatimiz dışındayız. En kısa sürede mesajınıza cevap verilecektir. ‘  diye mesaj aldığımızda güvenimizi daha çok kazanır.

Bu özelliği kullanmak için telefonunuza, tabletinize veya emiletörümüze GBWhatsapp’ı kurmamız gerekiyor. 2. Whatsapp olarakta kullanabilirsiniz. Daha fazla özelliği için GbWhatsapp Nedir? Özellikleri ve Detaylı Kullanımı yazımı okuyabilirsiniz.

Gb WhatsApp ayarlarınına girdikten sonra Auto Reply Message başlık altında Enable to sent Auto Message sekmesini göreceksiniz. Buraya girdiğinizde otomatik cevaplayıcı ayar pencereniz karşınıza çıkacaktır.

WhatsApp Otomatik Cevaplayıcı Ayar Sayfası karşınıza geldiğinde sol allta mesaj ayarlamak için + tuşu göreceksiniz.  Sağ üstte otomatik cevaplayıcıyı açıp kapatmak için aç/kapa butonu bulunmaktadır.

Auto Reply Message ( Otomatik Mesajınız )

Alıcıya gönderilecek otomatik mesajınız buraya yazılacaktır.

Delay Message ( Mesaj Gecikme Süresi)

Buraya yazacağınız süre sonunda otomatik mesajınız gönderilecektir.

Both: Herkesten gelen mesajlara otomatik cevap ver.

Groups:  Sadece gruplardan gelen mesajlara otomatik cevap ver.

Contacts: Sadece kişilerden gelen mesajlara otomatik cevap ver.

Specific Times ( Özel Zamanlama )

Belli bi tarih ve saat belirleyerek sadece o saat aralıklarında otomatik cevaplayıcı devreye girer.

En son 2 ayar ise ( Specific Contacts/Groups ) ayrıca gönderilecek 2 kişi veya grup seçebiliyoruz.

Ayarları kayıt ettikten sonra ayarlarığımız mesajlar karşımıza gelecektir.

Gördüğünüz gibi otomatik mesajımızı oluşturduk. Oluşturulan mesajda 2. fotoğrafda ki gibi görüntü olacaktır. 3 fotoğrafta ise gördünüz gibi denemesini de yaptık. Delay süresini 1 yaptığımız için mesajımızı yazdığımızda 1 saniye sonra otomatik olarak belirtlediğimiz mesaj cevap olarak geliyor.

Son fotoğrafta son görülmeden de belli olduğu gibi aktif olmadan mesaj aldığımız gözüküyor.

İster kendi numaranızla tanımlayabilir isterseniz de 1 Telefonda 2 Whatsapp Kullanmak ( Sahte Numara )  alarak orjinal whatsapp’ızı kaldırmadan 2 tane WhatApp kullanabilirsiniz.

İNDİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir