Discord Nasıl Kullanılır? – Discord Ayarları

Küresel olarak bir şeyin ortasındayız ve sosyal mesafeyle savaşırken, arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle sosyalleşemediğinizde tamamen kaybetmemek zor. Bu yüzden Discord gibi uygulamalar bu deneme zamanlarında tasarruflu bir lütuftur.

Şimdi, Discord’un PC oyunları için bir sohbet uygulaması olarak bir şöhreti var ve kesinlikle öyle olsa da , herhangi bir grup insanın iletişim kurması için inanılmaz derecede yararlı. İster arkadaş grubunuz ister çevrimiçi D&D çalmayı, birlikte müzik dinlemeyi ister hatta küçük bir grup sohbeti yapmak isteyin, Discord bunu yapmanıza izin verecektir. Hatta 10 kişiye kadar grup görüntülü görüşme yapabilirsiniz!

Bununla birlikte, Discord oyun düşünülerek oluşturulduğundan, en sağlam deneyim PC ve Mac’te bulunacaktır. Bir mobil uygulama (aşağıda daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz) var, ancak özelliklerin çoğu bir bilgisayarda en iyi şekilde çalışıyor.

Discord Nasıl Kurulur

Discord’u yalnızca iPhone veya Android cihazınızda kullanmak istiyorsanız, bu uygulamayı App Store veya Google Play Store’dan indirebilirsiniz . Bununla birlikte, Discord’u PC’nize yüklemek istiyorsanız, sadece Discord.com adresine gidin ve Windows için indirme veya tarayıcınızda açma seçeneği göreceksiniz.

Çoğunlukla, tarayıcınızda çalıştırmak iyi olacaktır . Tabii ki bazı kısıtlamalar var: sistem genelinde basabileceğiniz bir mesaj alamazsınız ve kanallarınıza video akışı yapamazsınız. Ayrıca, özel bir uygulamaya sahip olmaktan hoşlanıyoruz, böylece genellikle yaptığımız gibi açık bir bazilyon Chrome sekmesi olduğunda kolayca geçiş yapabiliriz.

Discord Hesap Oluşturma

Uygulamayı indirmiş olsanız da, yalnızca web uygulamasını kullanıyor olsanız da, bir hesap oluşturmanız gerekir. Yöntem ikisi arasında benzerdir ancak tam olarak aynı değildir.

Örneğin, web uygulamasını açtığınızda, bir kullanıcı adı seçmeniz istenir. İstediğiniz adı yazın – başka bir yere götürülmesi konusunda endişelenmenize bile gerek kalmaz.

İşlem tamamlandığında, bir e-posta adresi ve şifre girerek sizden “hesabınızı talep etmenizi” isteyen bir komut istemi açılır. Bu, katıldığınız sunucularda yerinizi korumanıza ve tüm sohbetlerinizi saklamanıza olanak tanır. Discord’a tek seferlik bir şey olarak giriyorsanız, bunu yapmanız gerekmez. Ancak, öneririz.

Uygulamada, açtığınızda bir e-posta ve şifre isteyen bir giriş istemi ile karşılaşacaksınız. Şimdi, zaten bir hesabınız ve mobil uygulamanız varsa, anında giriş yapmak için küçük QR kodunu tarayabilirsiniz.

Eğer hesabınız yoksa , bir hesap oluşturmak için ‘Giriş’, düğmenin altında Kayıt ‘bağlantısını tıklayabilirsiniz. Bu bağlantıyı tıkladığınızda e-postanız istenir ve bir kullanıcı adı ve şifre seçmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra, her zaman sinir bozucu olan bir captcha’yı geçmeniz gerekecek. Ve sonra sizi Discord’daki ana ekrana götürür.

Mobil cihazlarda kurulum yapıyorsanız aynı işlem uygulanır: bir kullanıcı adı ve şifre seçin, yazın ve giriş yapın. İsterseniz daha sonra iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlayabilirsiniz.

Bir sunucuya katılın veya bir sunucu oluşturun

Bir hesap oluşturduktan ve Discord’da oturum açtığınızda , muhtemelen bunun bir hayalet kasaba gibi olduğunu fark edeceksiniz. Bir sunucuya katılmanız gerekecek. Sunucusu olan birini zaten tanıyorsanız, onlardan size bir davet bağlantısı göndermelerini isteyin. Bunu yaptıktan sonra, sunucularına katılmak için tek yapmanız gereken bağlantıyı tıklamaktır ve sizi otomatik olarak sunucularına gönderir. Sonunda fazladan iş yok.

Sizi bir sunucuya davet eden bir arkadaşınız yoksa ve sadece beğenmeye çalışıyorsanız, tüm Discord hype’ın ne hakkında olduğunu görün, ekranın sol tarafındaki küçük görünümlü cam simgesine basabilirsiniz Bir sunucu tarayıcısı açmak için Burada, listelenen bir grup hiper-popüler sunucu göreceksiniz, üstte tek tek oyunları, e-spor ekiplerini veya etrafında başka bir topluluk oluşturabilecek herhangi bir şeyi arayabileceğiniz bir arama çubuğu bulunur.

Siz ve arkadaşlarınız için kendi sunucunuzu açmak istiyorsanız, kendi sunucunuzu açmak için artı işareti düğmesine basın. Bunu yaptıktan sonra, ekranda bir sunucu oluşturmanızı veya bir sunucuya katılmanızı isteyen bir iletişim kutusu açılır. “Bir sunucuya katıl” seçeneğini tıkladığınızda davet kodu girmeniz istenir, bunun yerine bağlantıyı tıklamanız daha kolaydır.

“Sunucu oluştur” u tıkladığınızda, sunucunuz için bir ad seçebileceğiniz ve onu temsil edecek bir resim yükleyebileceğiniz bir ekrana geçer. Resmin boyutunun 128 x 128 piksel ile sınırlı olduğunu unutmayın.

Bunu yaptıktan sonra boş bir sunucuya yerleştirileceksiniz. “Metin Kanalları” nın yanındaki artı işaretine basarak yeni metin kanalları veya “Ses kanalları” nın yanındaki artı işaretine basarak yeni ses kanalları oluşturabilirsiniz. Sunucunuza yeni kişiler eklemek istiyorsanız, simgesini sağ tıklatabilirsiniz. dokunun ve “kişileri davet et” i seçin. Oradan, belirli arkadaşları davet edebilir veya katılmaları için herkese gönderebileceğiniz bir davet bağlantısı oluşturabilirsiniz.

Ayarlarınızla oynayın

Discord’un içindeyken ve bir ses sunucusuna atlayıp arkadaşlarınızla sohbet etmeye hazır olduğunuzda, tüm ayarlarınızın açık olduğundan emin olmak için bir saniye ayırmanız gerekir. Windows veya Mac’te olduğunuzu varsayarsak, ayarlar paneline girmek için ekranın sol alt köşesinde adınızın yanındaki küçük dişli çarkı tıklayabilirsiniz.

Burada, hesap bilgilerini, yetkili uygulamaları, yer paylaşımını ve daha fazlasını değiştirmenize izin verecek ayarları bulacaksınız. Ancak, başlamak için muhtemelen bunlardan herhangi biriyle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız ve ilk başta dikkati nereye odaklayacağımız Ses ve Video’da olacaktır.

Discord ile geçirdiğimiz zamanlarda, ses sorunları olan o kadar çok insanla uğraşmak zorunda kaldık, bu bile komik değil. Sesli sohbete geçmeyi düşünmeden önce Ses ve Video bölümünü tıklayın. Giriş ve Çıkış Aygıtı altında, kullanmak istediğiniz aygıtların seçildiğinden emin olun .

Bu zor ve hızlı bir kural değildir, ancak tecrübelerimize göre, yanlış şeyler seçili bir ses sunucusuna katılırsanız, çalışmasını sağlamak için programdan tamamen çıkmanız ve yeniden başlatmanız gerekebilir. sağ.

Ses Etkinliğinden Bas-Konuş’a kadar giriş modunuzu seçmek için bir seçenek de vardır. Sunucuda sadece arkadaşlarınızla sohbet ediyorsanız, Sesli Etkinliğin etkinleştirilmesi muhtemelen iyi olur: arka plan gürültüsü bu deneyime katkıda bulunur. Ancak, arkadaşlarınızla oyun oynuyorsanız, rahatsız edici seslerin gelmesini en aza indirmek için Push to Talk’u seçmenizi öneririz.

Sunucunuzu özelleştirin ve daha fazlasını yapın

Discord inanılmaz derecede güçlü ve özelleştirilebilir bir platformdur, yani hayal gücünüzün izin verdiği kadar gelişmiş bir topluluk oluşturabilirsiniz. Arkadaşlarınızın daha fazla konuştukça sunucuda seviye atlamasına izin veren botlar, ses kanallarında YouTube’dan müzik çalacak botlar ekleyebilirsiniz, böylece herkes birlikte dinleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Açıkçası, olasılıklar sonsuzdur ve buna gerçekten girmeden önce yazılımla biraz deneyim kazanmanızı öneririz.

İleri düzey kullanıcılar için Discord, yapabileceklerinize gerçek bir kısıtlama getirmez. Buradaki amacımız insanların yazılımla başlamasını sağlamaktır, ancak gerçekten her şeye çıkmak ve hayallerinizdeki sunucuyu oluşturmak istiyorsanız, bu seçenek kesinlikle size açıktır. Orada binlerce ve binlerce kullanıcısı olan sunucular var – ümit edebileceğiniz tüm çan ve ıslıklarla dev topluluklar. Ancak, sadece arkadaşlarınızla takılmak istiyorsanız, bunlardan endişelenmenize gerek yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir