2020’nin En İyi Link Kısaltma Siteleri (Ücretsiz + Kazançlı)

2020’nin En İyi Link Kısaltma Siteleri 

Link kısaltma siteleri ile birlikte para kazanmaya hazır olun. Link kısaltma sitelerinden para kazanma yöntemi ile ilgili tüm ayrıntıları bu yazıda bulabileceksiniz.

Ayrıca 2020 yılının en çok kazandıran link kısaltma sitelerine göz gezdirebileceksiniz.

En iyi link kısaltma siteleri listesinde gerçek manada en çok para kazandıranlara yer veriyoruz. İşinize yaramayacak olan, ölü fiyat veren sitelerle zaman kaybetmenize gerek kalmayacak.

Şunu belirtmekte fayda var. İnternet üzerinden bu şekilde daha fazla para kazanmak için yabancı kaynaklar her zaman daha avantajlıdır.

Dolar ve Euro bazlı çalışan sitelerden çok daha fazla ödeme alabilirsiniz. Bununda sebebi dolar ve benzeri paraların değerli olmasıdır.

En çok para kazandıran link kısaltma sitelerini inceleyin:

En Çok Kazandıran Link Kısaltma Siteleri

Aşağıda en çok kazandıran link kısaltma sitelerine ulaşabilirsiniz.

1. LinkTR

Türkçe’dir ve paranızı alabileceğiniz birçok alternatif ödeme seçeneği vardır. 4 yıldır kesintisiz hizmet sağlıyorlar.

Kazancınız 100 TL ulaştığında dilerseniz havale olarak paranızı alabilirsiniz. Ayrıca paranızı almak için minumum 30 TL’ye ulaşmalısınız.

Türkiye bazlı 1000 tıklamaya $5.25 veriyor. Yalnız şöyle bir uyarı vermişler.

Dikkat! Bu oranlar bilgi amaçlıdır, gerçek oranlar trafik kalitenize göre belirlenir ve bu oranların daha üzerinde veya daha altında olabilir.

LinkTR ile Ayda 2000 TL kazanç elde eden kullanıcın yorumu;

Merhabalar uzun zamandır çeşitli kısaltma sitelerinden az çok para kazanan bir arkadaşınız olarak. 2019’a damgasını vuracağına inandığım, en çok kazandıran link kısaltma sitesini tanıtmak istiyorum. Son altı aydır link kısaltarak para kazanma olayına yoğunlaştığım için yerli yabancı çoğu link kısaltma sitelerini deneyimlemiş birisi olarak bu işin en iyisini sizlere tanıtmak istiyorum. Son üç aydır linklerimi kısalttığım firma tr.link firmasıdır. Şu ana kadar firmadan 2460 tl ödeme almışım halihazırda bekleyen 129 lira bakiyem var 500 tl ve üzeri ödeme talebinde bulunduğunuzda %5 bonusu ek olarak kazandığınız paraya ekliyor.

LinkTR firmasının beğendiğim özellikleri ;

 • En çok parayı ben buradan kazanıyorum. Piyasanın üstünde bir ödemeleri var şuan için 1000 tıklamaya 16-20 lira civarında veriyorlar.
 • Farklı domain alternatifi çok. Facebook vb. sosyal medyalarda bazı linkler yasağa takılabiliyor. Bu yüzden ona yakın alternatif domainleri var ve çok kullanışlı. Bu kadar domain olması bende uzun süre sektörde kalacaklarının sinyalini verdi.
 • Link kısaltma servisi olarak kendilerini geliştirmeyi meyilli bir firma.
 • Ödeme alternatifi çok fazla aşağıdaki listeden bakabilirsiniz.

Ödeme kanıtları;

link kisaltma siteleri odeme kaniti
link kisaltma siteleri odeme kaniti
link kisaltma sitesi tr link
link kısaltma sitesi LinkTR

Gördüğünüz gibi link kısaltma siteleri sayesinde para kazanmak gerçekten mümkün. Sizde bu şekilde para kazanabilirsiniz.

2. ADfly

Yabancı bir link kısaltma sitesidir. Fakat bu siteden daha fazla para kazanmanız mümkün. Dolar bazlı ödeme yaptığı için genellikle daha fazla tercih ediliyor.

Adfly’da popup reklamlar bulunmaz. Kullanımı oldukça kolay ve kazançlı bir link kısaltma servisidir.

Paypal kapatıldı paramızı nasıl alacağız şeklinde sorular geliyor. Paranızı Payooner kullanarak alabilirsiniz. Uluslararası bir ödeme yöntemidir ve oldukça yaygın olarak kullanılır.

3. Adcash

Adcash, medya alıcıları, satış ortakları, reklam ağları ve yayıncıları için kendi kendine hizmet veren bir çevrimiçi reklamcılık platformudur .

Gelişmiş kurum içi optimizasyon teknolojisi ve 12 yılı aşkın reklam teknolojisi deneyimi ile işinize gerçek sonuçlar veren dijital reklam araçları sunuyor. Bu link kısaltma servisi web trafiğinden minimum çabayla para kazanmanızı sağlar .

 • Anti-Adblock Teknolojisi
 • Temiz Reklamlar
 • Kolay Entegrasyon
 • Hızlı Ödemeler
 • Yüksek Doldurma Oranı ve eBGBM’ler
 • Canlı İstatistikler
 • Birden Çok Reklam Biçimi
 • Dünya Çapında Kapsam

4. Shorte

1.151.602 üyesi bulunan Shorte oldukça popüler link kısaltma servislerinden biridir. 7/24 destek, zamanında ödeme alabiliyorsunuz.

Yine buradan kazanacağınız paraları Payoneer hesabınızla rahatlıkla alabilirsiniz.

Ne Kadar Kazandırır?

URL kısaltma servisleri ile para kazanabiliyorsunuz. Belki size basit gelebilir ama url kısaltma siteleri ile ayda 2000 TL civarında para kazananlar var.

Ayda 2000 TL kazananlar en iyi kısaltma sitelerini kullanıyorlar. En çok kazandıran url kısaltma siteleri sayesinde bu kazanca ulaşıyorlar.

Ayrıca bu işin bazı püf noktaları var. Özellikle illegal yöntemler yani canlı maç izleme linklerinde falan kullanıldığında binlerce tıklama alabiliyor.

Nasıl Para Kazanılır?

Kısaltma siteleri sayesinde internetten para kazanmanın mantığını ele alalım. Link kısaltarak para kazanabilmek için sosyal medyayı ve interneti aktif olarak kullanmanız gerekir.

Mesela sizin bir web siteniz var ve burada çarpıcı, insanların dikkatini çekebilecek bir yazı veya haber paylaştınız. Sitenizde paylaştığınız bu haberi sosyal medya ve diğer mecraları kullanarak yaymak istiyorsunuz. Fakat paylaştığınız bu gönderinin linki fazla uzun olduğu zaman tıklama alma şansınız düşüktür.

URL kısaltma siteleri sayesinde bu tarz uzun linkleri kısaltıp daha estetik görünmelerini sağlayabilirsiniz. Bu linke tıklayan kişiler üzerinden siz para kazanmış olursunuz.

Link Nedir: Bir web sitesini girmeniz için, adres çubuğunu ya da arama çubuğuna yazmanız gereken adrestir. Bu yazıyı okuduğunuzda en üstte çıkan https ile başlayan kısım link anlamına gelir.

Siz url kısaltma yapıp paylaştığınızda ziyaretçi bu linke tıklar ve gitmek istediği sayfaya girmeden önce 5 saniyelik bir reklamla karşılaşır. Bu reklamın ardından asıl sayfaya yönlenir.

İşte bu şekilde hem link kısaltma sitesi hem de siz para kazanırsınız. Bir gün içerisinde 100.000 tıklama almak size en az 300 $ kazandırır.

Link Kısaltma Nasıl Yapılır?

URL kısaltma, uzun veya karmaşık görünen URL veya IP adresini aynı sayfaya daha kısa bir link üzerinden ulaşmaya yardımcı olan hiperlink tekniğidir.

TR.link adresine girin ve hesabınızı oluşturun.

Hesabınızı oluşturduktan sonra ana sayfada şöyle bir alan karşınıza gelecek. Bu alana kısaltmak istediğiniz linki yazın. Gerekli ayarlamaları yapın ve kısalt butonuna tıklaıyn.

Bu işlemi yaptığınızda bağlantınız aşağıdaki gibi görünür.

Hepsi bu kadar.

Neden Link Kısaltılıyor?

Sıradan URL yapılarının bize sunamadığı ancak url kısaltma servislerinin sunduğu bazı avantajlar vardır. Bu avantaj ve özellikler, bizlerin link kısaltma servisi kullanmasının temel amacıdır.

 • Estetik Kaygısı: Linkler her zaman internet dünyasında kullanılmıyor. Bazen billboard, dergiler, kitaplar ve birçok basılı medya yayınında kullanıyor. İnsanlara https://siteadi.com/wm-kategori/basliklar/8/cevap/3.html gibi uzun bir link sunmak estetiğin bozulmasına neden oluyor. Ayrıca bu linkler bazen daha uzun ve karmaşık olacağından, kullanıcılar linkleri yazarken zorlanabiliyor. URL kısaltma servisleri kullanılarak linkler daha estetik hale getiriliyor.
 • Karakter Limiti: Güncel teknolojiler artık hiperlinklerin tamamını tek bir kelime olarak kabul ediyor ancak bu her zaman böyle değildi. Eskiden Twitter’da link paylaşmak zorunda olduğunuzda linkteki tüm karakterler, karakter sınırından düşülüyordu. Twitter bunu esnetmiş olabilir ancak SMS başta olmak üzere hala birçok yerde karakter sınırı karşımıza çıkabiliyor. Link kısaltma servisleri karakter sınırına takılmadan hiperlink paylaşmamıza yardımcı oluyor.
 • Kolay Kullanım: Kısaltılmış linkler insanlar tarafından kolayca okunabiliyor, kopyalanabiliyor ve onlarca kısaltılmış link tek bir metin dosyasına sığdırılabiliyor. Kolay kullanım özelliğiyle link kısaltma servisleri kullanıcılara hitap etmeyi ve işlerini kolaylaştırmayı başarıyor.
 • İstatistikler: Birçok link kısaltma servisi kısaltılmış linkler için analiz özelliği sunuyor. Oluşturduğunuz linke kaç kişi tıklamış, tıklayan kullanıcıların kaynağı ve kullanıcıların kullandığı cihaz teknolojileri gibi detaylı metriklere link istatiklerinden erişebiliyorsunuz. Bu sistemi basit bir program betiğiyle de yapabilirsiniz fakat kısaltılmış linkler bunu doğrudan sunuyor.
 • Eğlence: Kısaltılmış linklerin eğlence ve Troll dünyasındaki yeri büyük. Normalde yem olarak atılan URL’leri gören kullanıcılar, meraklarına yenik düşüp linke tıklamayabilirler ancak kısaltılmış URL’ler merak unsurunu arttırıyor.
 • Para Kazanmak: Link kısaltma servislerinin modasının geçmemesinin en önemli nedeni para kazanmaları ve kazandırmalarıdır. Para kazanma odaklı link kısaltma servisleri, sizin linklerinize tıkladığında önce kullanıcıyı bir reklam sayfasına gönderir ve 5 saniyelik geri sayım sona erdiğinde asıl hedef sayfaya ulaşmak için tıklaması gereken link belirir. Bu reklam modeliyle link kısaltma servisi para kazanırken, servis kullanıcıları da para kazanır.

URL kısaltma servislerini kullanarak birçok avantajı elde edebiliriz ancak kısaltılmış linkleri kullanmanın bazı dezavantajları da vardır:

 • Ulusal bir kısıtlamayla link kısaltma servisi engellendiğinde, oluşturduğunuz tüm kısaltılmış linkler kırık linklere dönüşür.
 • URL kısaltma servisi kapanma kararı alabilir. Kapanan link kısaltma servisleri varlığını tümüyle sona erdirdiği için linklerinizin hepsi geçerliliğini kaybeder.
 • Kullanıcılar her zaman kendilerini nereye götüreceklerinden emin olamadıkları bir linke tıklamak istemeyebilirler. Çoğu kullanıcı gizlilik nedenlerinden dolayı kısaltılmış linklere tıklamamayı tercih ediyor.
 • Bazı kullanıcılar link kısaltma servislerinin reklamlara hizmet ettiğini biliyor ve orijinal linke ulaşmadan önce kendisine sunulan alakasız reklam sayfasıyla karşı karşıya kalmak istemiyor.
 • Kimi link kısaltma servisleri korsanların hedeflerinde kalması halinde Spyware salgını kurbanı olabilir. Hiçbir alakanız olmamasına rağmen kullandığınız link servisinden dolayı kullanıcılarınızı tehlikeye atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir