Instagram Video İndirme Yöntemleri

Instagram video indirme işlemi çok basittir. İnstagram tarafından böyle bir özellik sunulmasa da instagram video indirme uygulamaları, programları ve çeşitli online siteler bu ihtiyacımızı karşılar.

İnstagram video indirme yöntemleri ismini verdiğimiz bu yazımızda sizlere instagramdan video indirmek için bir çok yöntemden bahsedeceğiz. Dilerseniz lafı uzatmadan yazımıza geçelim.

Instagram Video İndirme Yöntemleri

İnstagram video indirme işlemi için 6 tane yöntem vardır. Bunlar gerek bir uygulama üzerinden, gerek bilgisayarımız üzerinden, gerekse bir web sitesi sayesinde olabilmektedir. Hangi platformu kullanırsanız kullanın bu yazımızda istediğiniz cevaplara kavuşacaksınız.

Yöntem 1. Android’de Instagram Resimleri ve Videoları İndir

İnstagram’da gezerken sık sık güzel fotoğraf ve videolar ile karşılaşır bunu telefonumuzda saklamak isteriz. İşte bu noktada bir çok Android platformu için hazırlanan instagram video indirme uygulaması sizin işinizi görecektir. Bunlardan şüphesiz en iyilerinden biri FastSave isimli uygulamadır. Tek yapmanız gereken beğendiğiniz videonun üzerindeki üç nokta butonuna tıklamak ve bağlantıyı kopyaladıktan sonra, uygulamaya giriş yapıp, ana ekranda gelen alana yapıştırmaktır. Sonrasında ise instagram videonuz indirilmeye başlayacaktır.

Alternatif Android instagram video indirme uygulamaları

Alternatif olarak birçok kendi alanından iddialı uygulama var, bunları da vermeden geçemezdik bunlar ise sırası ile şunlar;

  • QuickSave for Instagram – 10.000.000+ İndirme Sayısı var. İndirmek için tıklayın.
  • Video Downloader for Instagram – 50.000.000+ İndirme sayısı var. İndirmek için tıklayın.
  • Instagram için Fotoğraf ve Video İndirici-RepostIG – 1.000.000+ indirme sayısı var. İnstagram video indirme uygulamasını indirmek için tıklayın.

Yöntem 2. iPhone’da Instagram videolarını indirme

Android işletim sistemi kullanan telefonlarda anlattığımız gibi, peki ya bir ios kullanan birisi için instagramdan video indirme yolu var mıdır? Tabi ki! Dilerseniz instagram videolarını telefonunuzdan nasıl indirebileceğimizi anlatalım.

App Store’da Instagram videolarını ve fotoğraflarını indirme işlemini yapmamız için birçok uygulama vardır ve Regrammer isimli uygulama ise en iyilerden biridir. Uygulama tamamen ücretsizdir ve reklam destekli olmasına rağmen, reklamlar sizi uygulamadan soğutacak kadar fazla değildir.

İnstagram videoları İOS’da nasıl indirilir uygulama nasıl kullanılır?

Öncelikle yapmanız gerekenler çok basittir. İphone’unuzdan instagram uygulamasına giriyoruz. Beğendiğimiz bir videonun hemen sol taraf üstündeki üç noktaya tıklıyoruz. Bağlantıyı kopyala yazısına tıkladıktan sonra Regrammer uygulamasına giriyoruz. Kopyaladığımız uygulamayı karşımıza gelen alana yapıştırıyoruz ve ön izle diyerek bir sonraki aşamada videomuzun indirilmesini bekliyoruz. Regrammer uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Alternatif İOS instagram video indirme uygulaması ise Instant Save – Quickly Repost isimli uygulama güzel bir örnektir. İndirmek için buraya tıklayın.

Yöntem 3. Online Instagram Video İndirme Sitesi Kullanma

Bilgisayar veya da telefonunuzun tarayıcısından instagram video indirme işlemini yapmak istiyorsanız eğer online bir istagram video indirme sitesi kullanabilirsiniz. Bunun için downloadgram.com sitesini ise bu iş için biçilmiş kaftandır. Yapmanız gerekenler ise şu şekildedir: Bilgisayardan instagrama giriyorsanız eğer video açtıktan sonra adres çubuğundaki linki kopyalayarak siteye yapıştırmalısınız. Telefondan instagrama giriyorsanız eğer ilgili videonun üstünden üç noktaya tıklayıp, ‘bağlantıyı kopyala’ demek ve web sitesi üzerindeki alana linki yapıştırarak instagram video indirme olayını halledebilirsiniz.

Alternatif instagram video indirme sitesi arayanlar için;

Yöntem 4. Bilgisayar Yazılımı ile Instagram Videoları İndirin

Sürekli videolar indiriyorsunuz ve web siteleri ile çok haşır neşir olmak istemiyor musunuz? Çözüm basit. Bilgisayarınıza indirdiğiniz bir program vasıtasıyla instagram’dan video indirebilirsiniz. Bunun için gerekli programımızın ismi Gihosoft TubeGet.

Programın mantığı tıpkı diğerleri gibi link kopyalama esasına göre çalışıyor. İnstagramdan ilgili videonun linkini programımıza yapıştırarak indirme işlemine başlatabiliyorsunuz. Programı hem Windows’dan hemde Mac’den kullanabilirsiniz.

Windows versiyonunu indirmek için buraya tıklayın.
Mac versiyonunu indirmek için buraya tıklayın.

Yöntem 5. Tarayıcıdan İnstagram Video İndirme

Tarayıcı üzerinden instagram video indirme işlemi yapmak istiyorsanız eğer yapmanız gerekenler sırası ile şu şekilde;

  1. İnstagram videosunu açın ve sayfaya sağ tıklayın ve “İncele” ye tıklayın.
  2. Klavyeden “CTRL + F” düğmesine dokunun; sol alt köşede bir arama kutusu görünecektir, kutuya “mp4” yazın ve “Enter” tuşuna basın.
  3. “ src = ” nin sağındaki çift tırnak içindeki video linkini çift tıklayın , ardından kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırın.
  4. Yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz, sayfaya sağ tıklayın ve “Videoyu farklı kaydet” i seçin.
  5. Videoya yeni bir ad verin ve bir kaydetme konumu seçin, ardından “Kaydet” düğmesine tıklayın.

Yöntem 6. Eklenti Kullanarak İnstagramdan Video İndirme

Bilgisayarınızda Google Chrome kullanıyorsanız eğer, işiniz bir eklenti sayesinde dahada kolay olacaktır. Öncelikle eklentiler (Uzantılar) sayfasına gidiyoruz. En üstteki arama alanına Savefrom yazıyoruz. Gelen ilk eklentiye tıklayarak kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Tarayıcımızı bir kere tamamen kapatıp açtıktan sonra eklentinin çalıştığını sağ en üstten görebilirsiniz. Sonrasında sadece instagrama girip ilgili videonun üzerindeki çıkan butona tıklayarak instagramdan videonuzu indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir