Web Geliştiricisi Olmalı mıyım? Başarıya Ulaşacağınızın 7 İşareti

Web geliştiricisi 2020, sınıflarımızı, işyerlerimizi ve alışveriş merkezlerimizi çevrimiçi olarak zorladı. Bazıları biraz ekran yorgunluğu hissediyor olsa da, günlük hayatımızın işleyişinde internetin artan varlığı, web geliştirme alanında ciddi bir kariyer peşinde koşmayı düşünmenize neden oluyor. Her zaman web tasarımına ilgi duymuşsunuzdur – ama belki şimdi hobi blogundan ve üzerinde çalıştığınız sadece eğlence amaçlı öğreticilerden geçiş yapmanın zamanı gelmiştir?

COVID-19 ile ilişkili ekonomik şok dalgaları, en azından yakın vadede ekonomimize fazladan bir belirsizlik katmanı ekleyecek olsa da, bir kariyer web geliştirme peşinde koşmanın hala sağlam bir seçenek olduğu görülüyor. Bureau of Labor Statistics web geliştirme işleri 2018 13 oranında artması ve 2028 için projeler 1 $ 73.760 bir 2019 medyan yıllık maaş ile ve itiraz görmek kolay olduğunu Çifti. 1 Peki, web geliştirme alanında bir kariyerin sizin için gerçekten uygun olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Bunu yanıtlamaya yardımcı olmak için, web geliştirme alanında deneyimli profesyonellerle bu alanda başarılı olmak için en önemli nitelikler ve özellikler hakkında konuştuk. Bir kariyer değişikliğini düşünürken, bir web geliştiricisi olmanız gerektiğine dair bu yedi işarete bir göz atın.

Web geliştirici olmanız gerektiğine dair 7 işaret

Açıkçası, bir web geliştiricisi olmanız gerekip gerekmediğine dair tüm yanıtlara uyan tek bir boyut olmasa da, web geliştirme uzmanlarının görüşlerine dayanan bu işaretler, uygun olup olmadığınız konusunda size daha iyi bir fikir vermelidir.

1. Bir problem çözücüsünüz

Web geliştirme tamamen problem çözme ile ilgilidir. Yeni sorunları çözmenin yaratıcı yollarını keşfetme sürecinden hoşlanıyorsanız, web geliştirme sizin için uygun olabilir. Bazen bir web geliştiricisi olarak oluşturacağınız düzenler ve işlevler ilk denemede işbirliği yapmaz – bu nedenle sürecin “çözme” kısmından hoşlanıyorsanız yardımcı olur. Zaman geçtikçe, deneyiminiz bu süreci kolaylaştırır.

Blue Laser Digital’in baş web geliştiricisi Greg Gerard, “Bir geliştirici olarak, her gün karşılaşacağınız zorluklarla şüphesiz karşılaşacaksınız,” diyor . “Sorun çözme, zaman ve deneyimle gelişir. Problemleri başarılı bir şekilde çözmek sizi farklı programlama kalıplarına ve / veya stratejilerine maruz bırakır. Bu deneyim, gelecekteki sorunların üstesinden gelmenize ve bir programcı olarak daha bağımsız ve verimli olmanıza yardımcı olacak. ”

DropInBlog’un kurucu ortağı Jesse Schoberg, “İyi bir geliştirici, doğal olarak mantıklı bir düşünürdür” diyor . “Bunların bir kısmı öğrenilebilir, ancak çoğu doğal yetenektir. Kendi başınıza çalışabilmek ve problemleri kendi başınıza çözmek, başarılı olmanın anahtarıdır. Patronlar ve müşteriler, çok fazla mikro yönetim olmadan bunu başarabilen geliştiricileri sever. ”

2. Kendi başınıza çalışmaktan zevk alırsınız

Okul çalışması için bir grup yerine bağımsız çalışmayı tercih edecek türden miydiniz? Bu, her gün web geliştirmenin tadını çıkarabileceğiniz bir işarettir. Bu, işin işbirliği ve iletişimden yoksun olduğu anlamına gelmez, ancak web tasarımının teknik çalışmalarının çoğu en iyi sessiz, yalnız bir çalışma alanında yapılır.

3. Nasıl dinleyeceğini biliyorsun

Üzerinde çalıştığınız web sitesi, müşterinizin ihtiyaçlarını karşılamaya ihtiyaç duyar. İyi bir web sitesi yapmanın tek yolu, bu ihtiyaçların ne olduğunu gerçekten anlamaktır. Aktif bir dinleyiciyseniz, web geliştirmeye gitme konusunda büyük bir avantajınız var.

Create IT Web Designs’ın sahibi ve tasarımcısı Jessica Rhoades, “Bir web geliştiricisi olmanın en önemli becerisi dinlemektir,” diyor . “Çoğu web tasarımı ve geliştirme, bir müşterinin çözülmesini istediği belirli bir sorunu yaşamasının bir sonucudur.”

Rhoades, en iyi becerinin gerektiğinde dinlemek ve açıklayıcı sorular sormak olduğunu söylüyor. Müşteriler, onlara ne yapmaları gerektiğini söylemek yerine aslında ihtiyaçlarını dinlemeye zaman ayıran geliştiricilerle çalışmak ister.

“Danışabilir ve tavsiye verebilirsiniz, ancak gerçekten birinin kendilerini her şeyden çok dinlemesini istiyorlar.”

4. Kolayca pes etmezsiniz

Bu rolde başarılı olmak için belli bir kararlılık gerekiyor. Sorun giderme sorunları bazen üstesinden gelinmesi zor bir iş olabilir ve zorlu müşteri geri bildirimleri, bazen uyum sağlamak için dönerken çabanızın büyük bir kısmının pencereden atılmasına neden olabilir. Bölgeyle birlikte gelir, bu yüzden onu iyi idare edebilmeniz gerekir.

The Product Analyst’in kurucusu Willie Greer, “Bir web tasarım kariyerinde, müşterilerinizden olumsuz geri bildirimler alabilirsiniz” diyor . “Özellikle bir soruna takılıp kalırsanız sinir bozucu olsa da, bir adım geri atıp nefes almak gerçekten yardımcı oluyor.”

5. Yeni şeyler öğrenmekten zevk alırsınız

Bu alanda görece kısa bir sürede çok şey değişebilir — site gezinme menülerinin ekranın sol tarafında olmasının yaygın olduğu zamanları hatırlıyor musunuz? Web geliştirmede kalıcı bir kariyer istiyorsanız, bir şeyler yapmanın yeni yollarını öğrenmeye ilgi duymanız çok önemlidir.

“Kalkınma hızlı hareket endüstridir,” Slava Vaniuko, CEO ve kurucu ortağı diyor Softermii . “Oyununuzda zirvede kalmak için, her zaman yeni beceriler edinmeli ve yeni araçları nasıl kullanacağınızı öğrenmelisiniz. Yeni diller çıktığında, bunların farkında olmalısınız. Her şeyden önce, müşterilerinizin ne bekleyeceğini ve onları neyin tatmin edeceğini anlamaya çalışıyorsunuz. ”

6. Yeni olasılıklar hayal etmeyi seviyorsunuz

Web geliştirme hem teknik hem de yaratıcı bir alandır. Bir şeyleri farklı şekilde yapmayı merak ediyorsanız, web geliştirme yeni fikirleri keşfetmenin mükemmel bir yolu olabilir.

Geliştirici Yoann Bierling, “Çoğu zaman, web geliştirme tamamen kutunun dışında düşünmek, daha önce yapılmamış yeni şeyler hayal etmek ve yeni şeyler denemekle ilgilidir” diyor.

Her proje tekerleği yeniden icat etmeyi gerektirmeyecek olsa da, yeni bir yaklaşımla bir uzuvda dışarı çıkmaya ihtiyaç duyacağınız veya bunu yapmak isteyeceğiniz durumlar vardır. “Bunu yapmanın daha iyi bir yolu var mı?” ve cevabı bulmak bir varlıktır.

7. Kodlamayı seviyorsunuz

Kodlamada yeniyseniz, web geliştirme alanında yeni bir kariyere başlamadan önce denemeniz önemlidir. Herhangi bir beceri gibi, kodlamanın öğrenilmesi zaman alır ve başlangıçta zorlayıcı bulsanız bile öğretilebilir. Bununla birlikte, birkaç çevrimiçi öğreticiyi denerseniz ve süreçten nefret ederseniz, web geliştirme muhtemelen doğru hareket değildir.

Schoberg, “Kodu sevmiyorsanız, sizi heyecanlandırmıyorsa başka bir kariyer bulun” diyor. “Gerçekten başarılı geliştiriciler kodu seviyor.”

Schoberg, bunu söylemenin en iyi yollarından birinin öğrenmeye başlamak olduğunu söylüyor – çevrimiçi eğitimler, videolar ve zorluklar üstlenmek güzel bir deneme sürüşü sağlayabilir. Kendinizi daha fazla öğrenmek için can atıyorsanız, yolunuza devam edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir