Windows 10’da Bluetooth Nasıl Açılır?

Windows 10’da Bluetooth’u kullanarak Bluetooth’lu bir cihaza dosya gönderebilirsiniz. Yada Bluetooth sayesinde kablosuz kulaklığınızı bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Şahsen ben en çok bunu kullanıyorum. Peki Windows 10’da Bluetooth nasıl açılır?

Her şeyden önce bilgisayarınızda Bluetooth özelliği yoksa ne yaparsanız yapın Bluetooth’u açamazsınız. Çünkü Bluetooth’un olması için bilgisayarınızın bu donanımının olması gerekir. Bunu anlamak için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

Bilgisayarımın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Bluetooth bir yazılımdan çok bir donanımdır. Her bilgisayarda bu donanım olmayabilir. Bilgisayarınızda Bluetooth olup olmadığını şu adımlarla öğrenebilirsiniz:

  1. Windows 10 arama alanına Bilgisayar Yönetimi yazın ve ilk sonuca tıklayın.
  2. Sol menüden Aygıt Yöneticisine tıklayın.
  3. Aygıt yöneticisine tıkladığınızda sağ tarafta bir alan açılacak. Bu alanda Bluetooth yazısını arayın. Eğer yoksa sizin bilgisayarınız Bluetooth’u desteklemiyordur. Ne yaparsanız yapın Bluetooth sahibi olamayacaksınız. Varsa, o zaman yazımızı okumaya devam edin…

Yukarıda bilgisayarınızda Bluetooth’un olup olmadığını kontrol ettik. Eğer Bluetooth’un üzerinde ünlem işareti varsa, Bluetooth’un driver’ı kurulu değildir. Google’dan bluetooth driver kurma gibi şeyler aratarak önce onu kurmanızı öneririm. Yoksa bir sıkıntı yoktur açtınız pencereyi kapatın ve ayarlardan Bluetooth’u açamak için şu adımları uygulayın.

1. Yöntem: Ayarları Kullanarak Windows 10 Bluetooth Açma

Windows 10’da ayarlar ile bir çok şeyi yapabilirsiniz. Bluetooth’da onlardan biridir. Ayarları kullanarak Bluetooth’u açmak için şu adımları uygulayın:

  1. Ekranın sol alt köşedeki Başlat’a tıklayın.
  2. Ayarlar’a tıklayın.
  3. Cihazlar’a tıklayın.
  4. Bluetooth & Diğer Cihazlar sekmesinden Bluetooth seçeneğini açın.

Aynı şekilde bu adımları uygulayarak Bluetooth’u kapatabilirsiniz. Ayrıca daha pratik bir yöntem olan aşağıdaki yönteme de bir göz atabilirsiniz.

2. Yöntem: Eylem Merkezini Kullanarak Windows 10 Bluetooth Açma

Windows 10 ile birlikte bir çok kolaylık geldi. Bu kolaylıkların başında da eylem merkezi var. Eylem Merkezini kullanarak bir çok ayarı açıp kapatabilirsiniz. Bluetooth’u açmakta bunlardan birisidir. Peki nasıl yaparız? Şu şekilde:

  1. Ekranın sağ en alt köşesindeki eylem merkezi simgesine tıklayın. windows 10 bluetooth açma eylem merkezi
  2. Açılan alandan Genişlet’e tıklayın.
  3. Bluetooth’u açmak için Bluetooth simgesine tıklayın.

Bluetooth açıldığında buton mavi olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir