Pubg Mobile Neden Kasar ? (Çözüm)

Pubg mobile neden kasar ? Oyunu ile ilgili geniş kapsamlı bilgiler vermeyi hedefliyoruz. Öncelikle son 2 senedir tüm dünyayı kasıp kavuran aksiyon türünde en iyi oyunlar arasında ilk sırada yer alan oyun hakkında birçok soru ve cevap sizleri bekliyor. Oyun piyasaya sürülmeye başladığı andan itibaren kasma ve donma sorunları ile karşılaşılmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise akıllı telefonlarının bellek özelliğinin düşük olmasıdır öte yandan hafızasında düşük olması bu tip sıkıntılara sebebiyet vermektedir.

Oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilmeniz için yapmanız gereken bazı noktalar aşağıda maddeler halinde sizlerle paylaşacağız. Kasma ya da donma sorunu yaşayanların büyük bir bölümünün yapmış olduğu en büyük hata ram bellek temizliğinin yapılmamasıdır. Öncelikle oyuna başlamadan önce ram bellek temizleyicisini çalıştırarak daha önce kullanmış olduğunuz programları kapatılmasını ve belleğin boşaltılmasını sağlayınız ve daha sonra oyunu tekrar başlatarak giriş yapmayı deneyiniz.

Daha sonra yapmanız gereken diğer 1 ayar ise oyun özelliklerinden ayar bölümüne girerek kullanmış olduğunuz ayarların kalitesini düşürmek olacaktır yani yüksek çözünürlükte oyun oynuyorsanız kasma ve donma sorunu yaşamanız muhtemel olabilir Bunu düşük veya orta çözünürlüğe çekmeniz halinde donmalar az alabilir veya tamamen ortadan kalkabilir.

Bütün bunlara ek olarak yapmanız gereken son ayar ise telefonunuzu güncelle virüs programı kurarak zararlı virüslerin telefondan silinmesini sağlamanız gerekmektedir aynı şekilde temizleme programları ile yapılacak olan bellek kapasite gibi ön çerezlerin silinmesini sağlayarak oyunun kasmasını engelleyebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir