TÜRK HACKERLAR VE TARİHİ

Not : Müzik Eklenmiştir Bu Sayfaya Özel
AYYILDIZ TEAM

2002 yılında Türkiye’yi iç ve dış tehditlere karşı korumak için kurulmuş kendilerini vatansever olarak tanıtan bir hacker grubudur. Özellikle Türkiye’yle husumeti bulunan pek çok dış ülkeye saldırı gerçekleştirmiştir.

Özellikle Türkiye’yle husumeti bulunan pek çok dış ülkeye saldırı gerçekleştirmiştir. Rusya Ermenistan İsrail ve Amerikan devlet sitelerine pek çok saldırı düzenlemişler ve sitelerin ana sayfasına Türk bayrağı koyarak ziyaretçilerine mehter marşı ve ezan dinletmişlerdir.

Bunun yanında ülke içinde pek çok gazetecinin ve özellikle HDP li milletvekillerinin kişisel hesaplarını hacklamişlerdir. Ayrıca Red Hack ve Anonymus gibi diğer büyük hack gruplarıyla aralarında siber savaş oldukları bilinmektedir.

RED HACK TEAM

1997 yılında kurulmuş olan RedHack, Marksist ve Sosyalist ideolojiyi benimsemiş üyelerden oluşur. Şubat 2002’de Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün internet sitesini çökerten hacker grubu, adını duyurmayı başarmıştır.

Birçok üyesinin bulunmasına rağmen sadece 12 adet ana üyeye sahip olan RedHack, “Hak yersen hack yersin” sözünün çıkış yaptığı yerdir.

Genellikle emniyet güçlerinin ve devlet kurumlarının sitelerini hackleyen RedHack, pedofililerin yakalanmasına da yardım etmiş ve onların hesaplarını kapatmıştır.

CYBER WARRİOR TEAM

4 Temmuz 2003 11 Askerimizin başına çuval geçirilmesi olayını protesto için bir anda 1500 Amerikan Sitesini hacklendi.Bu saldırı tüm dünyada yankı buldu.

Dünya hackerları arasında en iyilerden olarak bilinen ve türk sitelere özellikle resmi kurum sitelerine savaş açan brezilya’lı hackerların saldırılarına karşı; toplam 6 Akın düzenledik 10.000 den fazla Brezilya sitesi hacklendi.

Bu saldırıları sonucu Brezilya en çok hack edilen ülkeler sıralamasında 1. sıraya yükseldi. Burada detaylarını belirtilemeyecek birçok gizlilik dereceli dökümanları ilgili makamlara teslim edildi.

Burada detaylı belirtilmediği, gündeme göre kamu vicdanını olumsuz etkileyen durumlara ve Türkiye karşıtı sitelere sanal alemden her zaman tepkilerini verdiler ve vericeklerdir.

TÜRK HACK TEAM

Türk Hack Team, 2002 yılında Arsenik tarafından kurulmuştur.Türkiye’nin en eski siber timlerinden biridir.Yöneticilerinin Bedros Sanches, Arsenik, Bermuda, OnLy, NightWolf olduğu söylenmektedir.

Türkiye’de siber güvenlik konusunda ofansif birçok saldırıda bulunmuştur. Kendilerini Atatürkçü ve Milliyetçi temele dayandıran Türk Hacker grubu olarak tanımlamaktadırlar. Bünyesinde birçok hack grubunu barındırmaktadır.

Türk Hack Team, ismini ilk olarak ZoRRoKiN önderliğinde Microsoft menşeli MSN.COM ‘u hackleyerek duyurmuştur.

Türkiye’ye yönelik gerçekleşebilecek her türlü siber tehdide karşı mücadele ettiklerini belirten bu grup, kendilerini internetin yer altı dünyası olarak tanımlamaktadır.

Grup 2005 yılında, birçok sansasyonel hack operasyonuyla ismini Dünyaya duyurmuştur. Kendilerini kısaca THT olarak nitelendiren hack grubunun eski üst yöneticisi Herakles ‘in yapmış olduğu Vatikan operasyonu, başta Washington Post olmak üzere birçok uluslararası haber portalında manşet haber olarak yer almıştır.

Yöneticilerinden Yenicerix Demokratik Toplum Partisi’ni hackledi.

TÜRK HACKERLARIN YAPTIĞI ÇALIŞMALAR

Türk hacker’lar sanal DHKP-C’yi çökertti :

Ölüm oruçlarını organize eden yasadışı örgütler arasında yer alan DHKP-C’ye karşı cezaevlerinde düzenlenen ‘Hayata Dönüş’ operasyonundan sonra ‘Sanal DHKP-C’ de çökertildi. DHKP-C’nin değişik adreslerden ulaşılan internet sitesi, kendilerini ‘Turkısh Security Team’ olarak adlandıran hackerlar tarafından çökertildi. Siteyi çökerten Digital Angels Team adlı internet kuruluşu, DHKP-C’nin sayfasının ortasına, dalgalanan bir Türk Bayrağı yerleştirdi.

İstanbullu hacker sapığı yakalattı :

FBI, İstanbul’da yaşayan ancak kimliği bilinmeyen Türk bilgisayar hacker’ı sayesinde, Amerikalı çocuk pornocusunu yakaladı.İlginç olay, İstanbul ile ABD’nin Richmont kentleri arasındaki sanal hatta meydana geldi. İstanbul’da yaşayan ancak kimliği tespit edilemeyen Türk hacker, Richmond’lu sapık William Anderson Jarret’in bilgisayarına girerek, 5-6 yaşındaki minik kızlarla seks fotoğraflarını buldu. İğrenç fotoğraflara ulaşan Türk hacker, derhal FBI’ı uyardı.

23 yaşındaki Türk hacker tutuklandı :

Dünyaca şirket Microsoft’un yanı sıra, CNN İnternational, The New York Times ve ABC gibi basın kuruluşlarının da sitelerine virüs bulaştırdığı öne sürülen Atilla Ekici’nin, bankaların internet sitelerine girerek müşteri hesapları üzerinde oynama yaptığı, para transferleri gerçekleştirdiği iddia edildi.

Amerikan güvenlik birimi FBI’nın, Atilla Ekici’nin yakalanması için Dışişleri Bakanlığı kanalıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yardım istemesi üzerine, hakkında arama kararı çıkarıldı. Atilla Ekici, Ankara ve Adana mali büro ekiplerince düzenlenen operasyonla dün gece Adana’da gözaltına alınırken, bilgisayarı ile çok sayıda CD’ye el konuldu.

Siteyi çökerttikten sonra Çökertme türküsünü dinletiyorlar :

Milliyetçi hacker’lar, kendi temsil ettikleri görüşlerin aleyhinde faaliyet gösterdiğini düşündükleri siteleri çökertiyor. Başta PKK yanlısı olmak üzere Ermeni, Rum, Yunan gibi ‘düşman’ saydıkları halkların sitelerine saldırıyorlar.

Türk milliyetçisi hacker’lar ise ele geçirdikleri sitelerin girişine Atatürk’lü, Türk bayraklı resimler ve ‘Aziz şehitlerimiz adına bu site Türk topraklarına katılmıştır’ gibi bildiriler koyuyorlar.

Keyifleri yerindeyse siteyi çökerttikten sonra karşı tarafa bir de Çökertme türküsünü dinletiyorlar. Bunlardan bazıları, güvenlik güçlerinin kendilerinden haberdar olduğunu fakat dokunmadığını hatta koordineli hareket ettiklerini iddia ediyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir