Google Chrome için VPN Uzantısı – Avantajları ve Yararlı Noktaları

Google Chrome tarayıcınız için VPN uzantısı mı kullanmak istiyorsunuz? Bu yazıda size Google Chrome ile VPN kullanmanın püf noktalarını ve faydalarını göstereceğiz.

İnternette neredeyse her gün, sanal ortamda kimlik hırsızlığı, hacker saldırıları ve önemli bilgilerin sızması gibi konularda haberlerle karşılaşırsınız. Dünya çapında bilinen büyük şirketlerin verilerini koruma altında tutmak için yaptıklarının farkında olmamıza rağmen, biz kendi özel hayatımızı ve internet güvenliğimizi hiç düşünmeyiz. Alışveriş merkezlerinde, kafelerde Wi-Fi ağlarına hiç umursamadan bağlanırız. Bu tam olarak, tüm verilerimizi internette dolaşan saldırganlara gümüş tepside sunmaktır.

Çevrim içi aktiflik süreniz ne olursa olsun, internete ister iki dakika ister iki saat boyunca bağlanın, siber saldırganların potansiyel hedefisiniz. Kimin hangi noktada bilgisayarınıza girip kişisel dosyalarınızı, özellikle de şifrelerinizi, ödeme kartı verilerinizi, iletişim bilgilerinizi çalmak isteyeceğini asla bilemezsiniz. Günümüzde, dışarıdan bir Wi-Fi ağına, yani ağınızın alanı dışındaki herhangi bir ağa bağlanmak, size karşı saldırı riski oluşturur. Bunun yanı sıra, bazı durumlarda, özel bir VPN hizmeti kullanmazsanız, ev ağınız bile savunmasız kalabilir.

Aktarım sırasında tüm verilerinizin şifrelenmesi ve korunması için bir VPN’e bağlanmanız yeterlidir. Buna ek olarak, gerçek IP adresiniz gizlenecek ve coğrafi konum tanımlamanız nedeniyle artık bölgesel kısıtlamalara ve site engellemelerine maruz kalmayacaksınız. Günümüzde çok daha fazla kullanıcı, ağda gizli kalmak ve gözetim riski olmadan gezinmek için bir VPN bağlantısına ihtiyaç olduğunun farkında. Tüm bunlar için tam teşekküllü bir program yüklemenize gerek yok, sadece kullanışlı ve ücretsiz bir VPN olan RUSVPN Google Chrome uzantısını deneyin. Uzantıyı kurduğunuz andan itibaren tarayıcınız tamamen güvenli durumda olacak.

Google Chrome İçin VPN Uzantısının Faydaları Neler?

Bildiğiniz üzere Google Chrome dünyaca ünlü ve rakiplerinden üstün bir tarayıcıdır. Bu gerçek ışığında VPN sağlayıcıları, Chrome’a özel uzantılar oluşturmaya yönelik çalışmaya başladılar. Bu uzantı sayesinde kullanıcılar da, daha yüksek tarayıcı performansı elde ettiler.

Google Chrome VPN uzantısı kullanırken dikkatinizi çekecek unsurlar aşağıda sıralanmıştır:

  • VPN için bir proxy sunucusu olarak çalışır. Tarayıcı kullanırken oluşan veri trafiği korumasının düzeyini artırır. Veriler şifrelenir ve bilinmeyen kişilerden gizlenir;
  • Bu uzantı adeta türünün tek örneğidir ve aynı zamanda tam teşekküllü bir uygulamaya kıyasla kullanımı çok kolaydır. Belki işlevsellik açısından bazı üst düzey kullanıcılar için yeterli gelmeyebilir ancak, temel koruma görevlerinin hepsine %100 sahiptir ;
  • VPN programının tam sürümünü başlatmanıza izin vermeyen, sınırlı bellek kapasitesine veya sınırlı kaynak güç düzeyine sahip cihazlarla internette gezinirken bu yardımcı programı kullanmanız sizin için uygundur. Bu uzantı esneklik ve bütünlük özelliklerine sahiptir. Bu noktada tam bir veri koruması sağlar ve cihazınızın teknik kaynaklarını daha az kullanmak zorunda kalırsınız.
  • Reklamları engeller – veri trafiğini şifrelemesinin yanı sıra, girdiğiniz internet sitelerinde can sıkıcı reklamları görmeyeceğiniz bir filtre de elde edersiniz. Ancak uzantı, kendi dijital çerçevesini oluşturmak için ve kullanıcı hakkında, tarayıcıda kullanıcıya yardımcı olabilmek için bilgi toplar.

Google Chrome İle Bir VPN Uzantısına Bağlanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kişisel  veri güvenliğinizi sağlamak için, tarayıcınıza VPN uzantısını yüklemek uygun ve kullanışlıdır. Burada anlamanız gereken önemli noktalardan biri de, şifrelemeniz tarayıcınızın tüm verilerini kapsar. Ancak, farklı bir program aracılığıyla iletişim kurmanız veya çevrim içi oyunlara girmeniz durumunda, verileriniz korunmaz. Bu yardımcı program yalnızca tarayıcı için koruma sağlar. Ayrıca, Chrome yerine Opera, Mozilla Firefox veya başka bir tarayıcı kullanıyorsanız, bu uzantıyla verileri şifreleyemezsiniz.

Her zaman güvende kalmayı istiyorsanız ve tam bilgisayar koruması sağlamak için VPN’i daha geniş çerçevede kullanmayı planlıyorsanız, tam teşekküllü bir VPN satın almak sizin için en iyi yöntem olacaktır. Günümüzde sunucular, daha kalıcı ve uzun süreli kullanım için uygun olarak kullanılabilecek programlar sunmaktadır. VPN hizmetleri şu anda popülerliğinin zirvesinde, haliyle pazar da genişliyor. Tedarikçilerden gelen tekliflerin seviyesi oldukça yüksek durumda. VPN uzantısı burada Chrome’a bağlı olarak kullanılan bir servis gibi görünmesine rağmen, aslında tam teşekküllü uygulamaların yapabildiği hemen hemen her şeyi yapabilecek bir uzantıdır.

Kullanıcıların dikkat ettiği ilk parametre bağlantı hızıdır. Bu da, oyun oynamaktan veya yayın yapmaktan hoşlananlar için önemlidir. VPN yokmuşçasına interneti kullanmak, bağlantı kalitenizi kaybetmemek için, istikrarlı bir bağlantı garanti eden bir VPN hizmeti seçmeniz gerekir.

İkinci önemli nokta da bölgenizdeki kısıtlamaları aşmak için sunucuların kullanılabilirlik durumudur. Birçok VPN sağlayıcısı, kaç sunucuya sahip oldukları ve hangi ülkelerde bulundukları hakkında kullanıcılarına bilgi verirler. Bu da sizin için, VPN ağının ölçeğini değerlendirmenize ve çok ziyaret ettiğiniz siteler için kaynaklarınızın bulunduğu ülkelere karşılık gelen bağlantı noktalarını seçmenize olanak tanır.

Önceliğiniz daima hizmetlerin gizlilik politikaları hakkında inceleme yapmak ve ardından karar vermek olsun. Kapsamlı olarak gizliliğinizin korunabilmesi için, verileriniz kesinlikle kaydedilmemelidir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir