Apple, Xbox Game Pass’in iOS’ta Neden Başlatılmadığını Açıkladı, Microsoft Yanıtladı

Microsoft, Apple’ın şu anda Xbox Game Pass uygulamasının Apple App Store’da yayınlanmasına izin vermemesinin gerekçesine yanıt verdi.

Bir Microsoft sözcüsünün The Verge’a yaptığı açıklamada, “Apple, tüketicileri bulut oyunlarından ve Xbox Game Pass gibi oyun abonelik hizmetlerinden mahrum eden platform olarak tek başına duruyor.” dedi. Microsoft’un açıklamasının tamamı aşağıdaki gibidir;

“iOS için Project xCloud önizleme uygulaması için test süremiz sonra erdi. Maalesef, Apple App Store aracılığıyla Xbox Game Pass Ultimate ile bulut oyun vizyonumuzu iOS’taki oyunculara ulaştıracak bir yolumuz yok. Apple, tüketicileri Xbox Game Pass gibi bulut oyunlarından ve oyun abonelik hizmetlerinden mahrum etmeye çalışan tek platform. Ayrıca oyun uygulamalarına sürekli farklı davranarak, etkileşimli içerik içerse bile oyun dışı uygulamalara daha esnek kurallar uyguluyor.”

“Xbox Game Pass kataloğunda bulunan tüm oyunlar, ESRB ve bölgesel eşdeğerler gibi bağımsız endüstri derecelendirme kuruluşlarının içeriğine göre derecelendirilmiştir. Xbox Game Pass Ultimate ile bulut oyunlarını iOS platformuna getirmenin bir yolunu bulmaya kararlıyız. Müşterinin oyun deneyiminin merkezinde yer alması gerektiğini ve oyuncular bize nerede olurlarsa olsun her yerde oynamak, bağlanmak ve paylaşmak istediklerini söylüyor. Kabul ediyoruz.”

Konuyla ilgili son gelişmeler bu şekilde. Apple cephesinden yeni bir açıklama yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil, ancak gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir