Windows 10’da Görev Çubuğu Nasıl Gizlenir

Görev çubuğu çok kullanışlıdır ve hepimiz onu her zaman Windows ekranlarımızın altında bulundurmaya alışkınız. Ancak, Görev Çubuğunun yalnızca görünmesi gerektiğinde görünmesini isteyen kullanıcılardan biriyseniz, o zaman sizin için mükemmel bir çözüme sahibiz. Windows 10’da Görev Çubuğunu gizlemek için aşağıdaki 2 kolay adımı uygulamanız yeterlidir:

  1. Ekranın altındaki Görev Çubuğunun boş bir yerine sağ tıklayın. Bir çok seçenek açılacaktır. En alttaki Görev Çubuğu Ayarları’na tıklayın.
  2. Bir çok Görev çubuğu ayarını göreceksiniz. Otomatik olarak görev çubuğunun gizlenmesini ve üstüne geldiğinizde açılmasını istiyorsanız: Masaüstü modunda görev çubuğunu otomatik olarak gizle seçeneğiniz açın. Farenizi Görev Çubuğu konumuna getirirseniz, otomatik olarak yeniden görünecektir.

Umarım bu yöntem sizin için çalışmıştır. Görev Çubuğunun daha önce olduğu gibi eski haline dönmesini istiyorsanız, Görev Çubuğu ayarları penceresine geri dönün ve ‘ Görev çubuğunu masaüstü modunda otomatik olarak gizle ‘ seçeneğini kapatın.

2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir