Twitter’da Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Twitter’da toplu tweet silme adına hepimizin başka bahaneleri var. Çoğumuz Twitter’da yeni bir başlangıç yapmak istiyoruz ve toplu olarak bütün tweetleri silmek istiyoruz. Bunu twitter’ın içinden yapamasanız da bir çok araç kullanarak toplu Tweet silme yapabilirsiniz.

Twiter dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok popüler sosyal medyadır. Saniyede milyonlarca tweet atılan bu platformda, yeni bir sayfa açmak isteyen bizler için maalesef toplu tweet silme özelliği bulunmamakta. Nedeni şirketin reklam politikalarına bağlayabiliriz. Twitter size reklam gösterebilmek için bilgilerinizi kullanır. Sizin bu bilgileri silmeye çalışmanızı istemez. Bu yüzden hiç bir zaman toplu tweet silme özelliğini sunmayacaktır. Ama bu demek değildir toplu tweet silemeyiz. Tabi ki silebiliriz. Bunun için geliştirilmiş yazılımlar sayesinde güvenle toplu tweet silme yapabilirsiniz.

Toplu tweet silme adına bir çok araç geliştirilmiştir. Kimisi güvenli, kimsi de ne yaptığı belli olmayan araçlardır. Bu yazımızda dünyada milyonlarca kişinin kullandığı güvenli bir araç ile toplu tweet silme işlemini göstereceğiz. Hazırsanız nasıl yapılır bir bakalım…

Toplu Tweet Silme

Toplu tweetleri silmek için en güvenilen ve en sevilen araç olan TweetDelete’yi kullanacığız. Bu araç ile tek seferde 3.200 tweet silebilirsiniz. Hatta belirlediğiniz haftadan veya aydan daha eski tweetleri otomatik toplu silebilirsiniz. İster telefondan, isterse bilgisayardan hiç fark etmez, hangi platform olursa olsun bu servis ile toplu tweet silme işlemini yapabilirsiniz. Bunu yapmak için ise aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli;

 1. Tarayıcınızı açın.
 2. https://tweetdelete.net/ web sitesine gidin.
 3. Sign in with Twitter (Twitter ile Giriş Yap) butonuna tıklayın.
 1. Tıkladıktan sonra Twitter hesabınıza giriş yapmanız istenecek. Tarayıcıda açık ise aşağıdaki gibi uygulamaya izin vermeniz istenecek. Açık değilse giriş yapın ve izin ver ekranından İzin verin.

Buraya kadar uygulamanın twitter’a erişmesini sağladık. Bundan sonrasında ise sisteme girdikten sonra toplu tweet silme adımlarına geçiyoruz.

1. Sayfayı Türkçe yapabilmek için Chrome’dan giriş yapın ve bilgisayardan giriyorsanız; sağ tıklayın ve tükçeye çevire basın. Telefondan giriyorsanız sağ üst köşeden üç noktaya tıklayın ve çevire dokunun.

2. Türkçe yapmadan da kullanabilirsiniz. Tweetleri toplu silmek için öncelikle bir tarih belirlemelisiniz. “Age of tweets to delete” alanından bir tarih seçin.

Seçenekler sırası ile şu şekildedir;

 • All my tweets: Tüm tweetler,
 • Tweets older than one week: Bir haftadan eski tweet’ler,
 • Tweets older than two weeks: İki haftadan eski tweet’ler,
 • Tweets older than one month: Bir aydan eski tweet’ler,
 • Tweets older than two months: İki aydan eski tweetler,
 • Tweets older than three months: Üç aydan eski tweet’ler,
 • Tweets older than six months: Altı aydan eski tweet’ler,
 • Tweets older than one year: Bir yıldan eski tweetler,

3. Dilerseniz Only tweets containing this word/phrase (Sadece bu kelimeyi / cümleyi içeren tweetler)’i de otomatik silebilirsiniz.

4. Hesabınızdan eski tweet’leri düzenli olarak silinmesini istiyorsanız en alttaki ayarı da birkaç günde bir olarak da ayarlayabilirsiniz.

Bütün ayarları kendinize göre düzenledikten sonra en altta bulunan şartları kabul ediyorum tikini işaretleyerek toplu tweet silme işlemini yapabilirsiniz.

Toplu Tweet silme işlemi bu kadardı. Herşey bittiğinde ve siz tweetleri sildikten sonra twiter’a giriş yapın ve uygulamalar bölümünü bulun. Buradan Tweetdelete uygulamasını kaldırın ve sonrasında şifrenizi değiştirerek Twiter’ınızı güvence altına alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir