AdSense Site Onayı Alma 2

Özgün İçerik

Bu konuyla alakalı paylaşılan bütün yazı ve videolarda ilk bahsedilen konu sitenin içeriğinin özgün olması gerektiğidir.

Konuyu kendi dilinizden paylaşmanız sizebüyük bir artı katmaktadır.

Hakkımızda Sayfası

başvurularının çok kısa bir sürede geri çevrilmesinin ilk sebeplerinden biri sitenizde “Hakkımızda” sayfasının bulunmamasıdır.

kimsenin girip okumayacağını bilseniz dahi sitenizde bir “Hakkımızda” sayfası koymayı unutmayın.

Gizlilik Politikası

Eğer Adsense hesabınızı onaylatmak istiyorsanız bunu Gizlilik Politikası sayfanız olmadan yapmanız mümkün değildir.

Gizlilik Politikası sayfasını kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi internetten bulup kendinize göre düzenlenleyebilirsiniz.

İletişim Sayfası

Hakkımızda ve Gizlilik Politikası sayfalarını hazırladıktan sonra sıra geldi İletişim sayfasına. Google’nin sizi güvenilir bir kişi veya kuruluş olarak görmesini istiyorsanız iletişim formu içeren bir sayfa hazırlamanız gerekmektedir.

Eğer bir hazır site kur eklentisini kullanıyorsanız;

İnternet Sitesini Google Hizmetlerine Bağlama

Eğer ilk içeriklerinizi yazıp Hakkımızda, Gizlilik Politikası ve İletişim sayfalarını hazırladıysanız sıra internet sitenizi Google hizmetlerine bağlamaya geldi demektir.

Bu işlemi hızlı yapmak istiyorsanız Google tarafından geliştirilen Site Kit by Google eklentisini kullanmanız size vakit kazandıracaktır.

Jetpack Eklentisi

Google bir siteyi incelerken internet sitesinin hızını dikkate alır. İnternet sitenizin açılma hızına etki edecek Jetpack eklentisi ile sitenizi hızlandırabilirsiniz.

Jetpack eklentisi içerisinde birçok seçenek mevcut. Detaylı inceledikten sonra sitenize uygun olanlara aktif edebilirsiniz. Sitenizde kullanılan tema ile problem yaşanmayacak olursa Performans menüsü altındaki “Site hızlandırıcısını etkinleştirin” ve bu seçenek altındaki “Görsel yükleme sürelerini hızlandırın” seçeneğini aktif etmenizi öneririm.

Tüm bunlara rağmen siteniz onaylanmaz ise aşağıdaki yazıyı okumak sizin faydalı olacaktır


>>>

– Başka reklam kodlarını temizleyin

-Temizlemişseniz, indexlenme sürecini hızlandırmak için Google Search Consolu kullanın
-AdSense başvurusu yaptığınızda, reklam sunmak istediğiniz sayfaların <head> etiketi arasına otomatik reklam kodunuzu doğru bir şekilde yerleştirdinizden emin olun
– Açılır menüleri (örn.hakkımda) kapattınız  Bu durum reklam yerleşimi politikalarına ters bir durumdur, menüye dokunan birisi, menü seçeneklerinden birisine dokunacakken, olası reklam birimine yanlışlıkla dokunabilir. (kapatmasanızda olur herşeyi yapmanıza rağmen siteniz onaylanmazsa kapatmayı deneyin)
AdSense için uygunluk koşulları:
Adsense için başvuru yapmadan önce, sitenizin hazır olup olmadığını bu makaleyi inceleyerek kontrol edebilirsiniz. Sitenizde bulunan içeriklerin AdSense Program Politikalarına uygun olduğundan emin olun.
– URL adresinize www olmadan ulaşılabiliyor olmalıdır
– İçerik olarak zengin ve tamamen özgün, benzersiz, kullanıcılara değer katan içerikler oluşturmalısınız
– Gezinmesi kolay ve kullanıcıların aradığını rahatlıkla bulabileceği bir yapıda tasarıma sahip olmanız ve Web yöneticisi kalite yönergelerine uygun bir tarzda devam ediyor olmalısınız
– Daha evvel AdSense ile ilgili politika ihlali yaşamamış bir URL adresi ile başvuru yapmalısınız
– Şartlar ve Koşullara başvurunuz uygun olmalıdır
– Başvuru yaptığınızda Otomatik reklam kodunuzu, reklam sunumu yapmak istediğiniz her sayfanın <head> etiketi arasına doğru bir şekilde yerleştirmelisiniz
– URL yaşının en az 2 ayını doldurmuş olmalı (site.com gibi URL adresleri için), site.blogspot.com.tr gibi uzantılar için ise bu durum 6 aydır
– Kopya, tekrarlayan içerik, yapım aşamasında, 404 hatası, telif hakkı gibi unsurlara yer vermemelisiniz
-“mümkünse Açılır menü kullanmamalısınız” (reklam yerleşimi politikalarına göre uygun değildir.), Pop-up açılır pencereler koymamalısınız
– Başvuru aşamasında ve başvurunuz devam ederken, Farklı reklamveren şirketlere ait doğrulama kodları yada reklamlara yer vermemelisiniz
– Siteniz kodlarında belirli periyotlarda sayfa yenileyen kodlar koymamalısınız
– Mobil platform testlerini başarı ile geçmişse (Google search console ile test edebilirsiniz),
– Siteniz, sürdürülebilir bir yapıya sahip olmalı ve sürekli güncelliyor olmanız lazım
– Sitenizi ziyaret etmeleri için kullanıcılara geçerli bir neden sunmalısınız
– Telif hakkıyla korunan içerik yada metaryaller kesinlikle bulundurmamalısınız
– Kopya yada tekrarlayan içerikler kullanmamalısınız
– Derleme, toplama bir yapıya sahip değilseniz
– Yapım aşamasında, hazırlık aşamasında, yakında.. gibi sayfalarınız olmamalıdır bunun yerine sayfayı hazır olduktan sonra erişime açın
– Yönlendirme yaptığınız siteler dahil, politikalara uygun olmalı (zira siz kullanıcıyı yönlendirmiş oluyorsunuz)
– Siteniz kodları ile programlanmış, belli bir zaman içinde sayfanız/sayfalarınız kendini yenilememelidir
– Başvuru aşamasında iken, başka bir kullanıcının yayıncı kimliği yada adsense ile ilgili doğrulama kodları sitenizin kodlarında olmamalıdır
– Sayfalarınıza yerleştirdiğiniz reklam kodlarının aynısı, mükerrer olarak eklenmemeli
– Sitenizde içerikten yazıdan fazla görsel olmamalıdır
– Organik trafiğinizin iyi durumdaysa, (Google analytics – Edinme – Tüm trafik – kaynak aracı sekmesinde Google / Organic ilk sırada olmalıdır) 
Bunların tümüne dikkat ederseniz çok kolay bir şekilde AdSense onayı alabilirsiniz
(Tüm bunlara rağmen onay almadıysanız o siteden size hayır gelmez bunun için, yeni bir site açmanız veya AdSense dışındaki reklam ajanslarına başvurmanız sizin için daha iyi olacaktır)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir