Honda meraklılarına müjde: Yeni otomobil yolda!

Ülkemizde fazlasıyla sevilen otomobil üreticisi Honda, yapmış olduğu bir patent başvurusu ile gündeme geldi. Yapılan bu başvuru sonrasında Japonya merkezli otomobil üreticisinin yeni aracına dair olan dedikodular daha da arttı. Buna göre şirket, bir zamanlar büyük beklentiler ile ürettiği fakat satış rakamları anlamında istediğini alamadığı CR-Z modelini yeniden üretecek. 6 senelik üretim serüveninin ardından 2016 yılında üretimi tamamen durdurulan CR-Z, bir aksilik olmazsa ilerleyen zamanlarda tekrardan sahneye çıkacak.

Honda meraklılarına müjde: Yeni otomobil yolda!

Sevilen otomobil markası Honda‘nın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne 29 Temmuz günü yapmış olduğu patent başvurusu dış basında büyük ses getirdi. Yapılan haberlere göre Honda, gelişen teknoloji ile beraber yeni motor seçeneklerini takipçileri ile buluşturacak. Şirketin bunun için bir dönem büyük beklentiler ile üretilen ancak bu beklentileri karşılayamayan CR-Z modeline yöneleceği de ifade edilenler arasında. Buna göre 2016 yılında üretimi durdurulan modelin yeni nesilleri yakın zamanda asfalta inebilir.

2011 dahil olmak üzere 6 sene boyunca üretilen CR-Z, gerek tasarımı gerekse hibrit motoru ile dönemin dikkat çeken otomobillerinden biriydi. Popülerliği giderek azalan aracın satış rakamları son olarak 500’ün altını görünce şirket çareyi üretimi durdurmakta bulmuştu. Çift kapılı bir coupe formunda olan model, zamanında ülkemizde de çok fazla ilgi görmemişti. Honda‘nın karşımıza yeni nesil bir CR-Z ile çıkıp çıkmayacağını ise zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir