En İyi Steam Oyunları 2020

     2020’nin en iyi Steam oyunları arasında seçin yapmak için saatlerce uğraşabilirsiniz. Bizlerde sizin bu zaman kaybını yaşamamanız için bir rehber hazırladık. Listemiz Steam’de yer alan en iyi açık dünya oyunlarından ve en iyi MMO oyunlarından, arkadaşlarınızla tadını çıkartabileceğiniz en iyi online PC oyunlarına kadar çok çeşitli oyun türlerini bulunuduruyor.

      Bu listeyi hazırlarken çeşitli kriterleri göz önünde bulundurduk. İşte 2020 yılında oynayabileceğiniz en iyi PC oyunları:

En İyi Steam Oyunları 2020


Kenshi

   2020’nin en iyi Steam oyunlarından bazıları, başka hiçbir yerde bulunmayacak olanlardan. Karmaşık RPG’ler ve strateji oyunları, bir oyun PC’sinin benzersiz özelliklerini gerektirir ve Kenshi bunun için mükemmel bir örnektir.

     Eski Mount Blade oyunlarına benzer olan Kenshi, kendi hikayenizden sorumlu olduğunuz manga temelli bir RPG’dir. Büyük bir dünyanın içerisinde bulunacağınız oyunda yapabilecekleriniz ise oldukça geniş. Kendiniz için bir ev inşa edebilir veya büyük bir maceraya başlayabilirsiniz.

      Kenshi’yi saatlerce oynasanız bile asla sıkılmayacağınıza emin olabilirsiniz.

 


What Remains of Edith Finch

    2017 yılında piyasaya sürülen What Remains of Edith Finch’i bu listeye almasak olmazdı. Listemizin başlarında yer alan bu oyunda, büyüdüğünüz evi keşfederek, birinci şahız tarzı, Edith Finch gibi etrafta yürüdüğünüz anlatlı odaklı bir macera oyunudur.

     Ölü aile üyelerinin korunmuş kalıntılarına bakıyorsunuz ve çeşitli Finch’lerin nasıl öldüğünü anlatan olaylara tanıklık ediyorsunuz. Evet, ilk okuduğunuzda oyun korkunç geliyor. Bununla birlikte, çekici stili ve büyülü gerçekçiliği, Edith Finch’i çok dokunaklı ve derin bir oyun haline getiriyor. Eğer oyunu başarılı bir şekilde kaybolmadan 2-3 saatte tamamlayabilirsiniz.

 


Ni No Kuni II: Revenant Kingdon

    İlk Ni No Kuni oyunu Japon animasyon şirketi Studio Ghibli ile işbirliği yapılmıştı, ancak Ni No Kuni II için böyle bir işbirliği yapılmadı. Oyunda dövüş mekaniği önceki oyuna göre oldukça gelişmiştir. Ni No Kuni II: Revenant Kingdom eğlenceli bir gerçek zamanlı savaş sistemine sahiptir. Hızlı, yavaş, büyü saldırıları ve kaçma yeteneği ile üç savaşçıyı kontroll ediyorsunuz.

     Her ne kadar ilk bakışta Ni No Kuni II bir aksiyon-macera RPG gibi gözükse de, karakterleriniz için bonuslar sağlayan bir krallıkta inşa edebiliyorsunuz. Bu bölüm beklenmedik bir şekilde bağımlılık yapabiliyor.

      Oyunun hikayesi ise ilk oyundan daha geleneksel. Bununla birlikte, bol miktarda fantezi öğeleri var ve oldukça sürükleyici.

 


Into the Breach

     Into the Breach, iş yerinizde, evde otururken oynayabileceğiniz sofistike bir bilimkurgu strateji oyunudur.

      Son on yılın en sevilen PC oyunlarından biri olan Faster than Light’in arkasındaki ekip tarafından yapılmıştır. Dünya, uzaylılar tarafından saldırıya uğrar ve neredeyse işgal edilecektir, sizde bu kaderi tersine çevirmek için gelecekten gönderilen mekanik grupları kontrol edeceksiniz.

       Savaş alanınız ise 8×8 blokların üzerinde gerçekleşir. Oyun sırayla gelişir ve kontrol ettiğiniz makineler ile uzaylıların alan binalarını ve karakollarının çoğunu yok etmeye çalışacaksınız. Taktiğin oldukça ön planda olduğu oyunda şansınızı arttırmak için mekaniklerinizi yükseltebilirsiniz.

 


Surviving Mars

    Bazı ekran görüntüleri Surviving Mars’ı The Sims: Red Planet Edition’a benzetiyor. Ancak bu oyun aslında Sim City’nin Marslılarla buluşması gibi bir şey 🙂 Mars’ın çorak bir yamacında bir karakol inşa ediyorsunuz ve kolonistlerinizin gezegenin sert yüzeyinde ölmesini önlemek için onu geliştirmeye devam ediyorsunuz. Ancak şimdiden söylemeliyiz ki göründüğünden daha zor.

      Yani, Sim City veya Civilization’daki gibi yanlış yönetim sakinlerinizi öfkelendirebilir veya gelirinizi düşürebilirken, Survive Marts’ta yaşam destek sistemlerinin başarısız olduğunu gören halk zincirleme bir reaksiyona neden olabilir. 

 


Final Fantasy XV

    Çok oyunculu Final Fantasy XIV’ten sonra Square Enix, Final Fantasy XV ile serinin tek oyunculu günlerine geri döndü. 2016’nın sonlarında Playstation 4’e geldi, ancak Mart 2018’de PC için yayınlandı.

     Final Fantasy XV, eski Final Fantasy oyunlarından biraz farklı. Americana tarzı binalarla dolu açık bir dünyada dolaşıyorsunuz. Aksiyon tabanlı savaş sistemini içeren oyunda, araç seyahati ve kamp gibi unsurlar da yapabiliyorsunuz. Oyunun piyasaya sürülmesinin arından yeni karakterler ve çok oyunculu mod eklenmiştir.

 American Trcuk Simulator

    Her oyunun uzaylıları yok etmek veya isimsiz askerleri vurmakla ilgisi olması gerekmiyor. Örneğin, 2019’da oynanacak en iyi sürüş oyunlardan birisi olan American Truck Simulator, bu oyunların yanındaki farkındalık meditasyonu gibi hissettiriyor.

     ABD’nin uzun otoyollarında 18 tekerlekli büyük bir kamyon sürüyorsunuz, A’dan B’ye kargo taşıyorsunuz. Trafik kurallarını ihlal ederseniz GTA’daki gibi bir polis kovalaması yaşamıyorsunuz, sadece para cezası yiyorsunuz. Düşük bir seviyedeki şoför olarak başladığınız oyunda kendi nakliye imparatorluğunuzu bile kurabilirsiniz.

 


Pillars of Eternity 

    Baldur’s Gate gibi izometrik rol yapma oyunları artık AAA dünyasına oyuncuları tatmin etmiyor. Bununla birlikte Pillars of Eternity, bu oyunların ruhunu Steam platformuna geri getiriyor.

    Oyun, klasik fantezi tarzı maceracıların bir grubunu kontrol ettiğiniz zorlu, biraz retro tarzında bir RPG’dir. Fallout’un arkasındaki ekip olan Obsidian tarafından yapılan oyun, oldukça seviliyor.

 


PlayerUnkown’s Battlegrounds

    Oyun dünyasındaki en kötü kısaltmalardan birisine sahip olan olasa da, bu durum PUBG’nin ‘battle royale’ türünde bir fenomene dönüşmesini engellemedi. Tabii, hala etrafta çok fazla hype var, ancak tüm bunların yanı sıra Twitch etkisi oyunu Steam’deki en bağımlılık yapan oyunlarından birisi haline getirdi.

     Bir haritaya paraşütle indiğiniz oyunda, etrafta bulunan silahları ve zırhları toplayarak diğer 99 kişiye karşı mücadele ederek hayatta kalan son kişi olmaya çalışıyorsunuz.  İster arkadaşlarınızla ekip olun, ister haritalarda yalnız başınıza kahraman olun.

 


Kingdom Come: Deliverance

   En iyi Steam oyunları listemizdeki son çıkan yapımlardan birisi olan Kingdom Come: Deliverance, hem güven verici derecede tanıdık hem de oldukça aksiyon dolu. Kurgusal Orta Çağ Avrupa’sında yer alan, diyalog seçimlerinizin, problem çözme yeteneğinizin ve yakın dövüş becerilerinizin şekillendirdiği birinci şahış RPG oyunudur.

    Kasabanın sarhoşuyla kavga edebilirsiniz, ceplerinizi masum kasaba halkının altınıyla doldurabilirsiniz veya savaş alanında bıçağınızı kanla lekeleyebilirsiniz.

   


Rainbow Six: Siege

    Piyasaya sürüldüğü günden 4 yıl sonra, 25 milyondan fazla kayıtlı oyuncuya sahip Rainbow Six: Siege, dördüncü yılında olmasına rağmen sürekli olarak güncelleme almaya devam ediyor.

     Rainbow Six: Siege’de kapıları barikat edeceksiniz, duvarları kıracaksınız, tavanları patlatacaksınız ve oyun tarzınıza uygun bir operatör inşa edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir