Instagram Hesap Dondurma – Kısa Yöntem

Instagram hesap dondurma, bazı durumlarda hepimizin istediği şeylerden birisidir. Bazen Instagram’da mola vermek isteriz. Instagram hesabınız silmeyi de düşünebilirsiniz. Ama o durumda Instagram’a döndüğünüzde sıfırdan başlamanız gerekir. En iyisi ise, dondurmaktır. Bir süre sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu yazımızda Istagram hesap dondurma nasıl yapılır? Yakından bakıyor, her ayrıntısı ise anlatıyoruz.

Instagram Hesap Dondurma

Instagram hesabını dondurmak, tekrardan Instagram’a dönene kadar profilinizi bilgilerinizi görünmez yapar. Bir nevi Instagram sizi siler. Kullanıcılar artık sizi aramalarda bulamazlar, url adresiniz artık çalışmayacak, artık size mesaj atamayacaklardır. Tekrardan aktif ettiğinizde ise bütün bu özelliklere tekrardan kavuşursunuz.

Hesabınızın türü, kişisel hesap, işletme hesabı, sayfa ne olursa olsun dondurma işlemini yapabilirsiniz.

İnstagram hesap dondurma işlemini uygulama üzerinden yapamazsınız. Telefonunuzun işletim sistemi ister Android, ister İOS olsun hiç fark etmez. Uygulama üzerinden Instagram dondurma yapamazsınız. Bunun için Instagram.com web sitesine girmeniz gerekir.

Bazı bilgileri öğrendiğimize göre aşağıdaki adımları uygulayarak kolaylıkla instagram hesabınızı dondurabilirsiniz.

1. Adım: Öncelikle İnstagram hesabınıza tarayıcı üzerinden giriş yapın. Buraya tıklayarak kısayoldan gidebilirsiniz.

2. Adım: Profile gidin sonrasında profili düzenleye tıklayın. Kısayoldan profili düzenleye atlamak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

instagram hesap dondurma profili düzenle

3. Adım: Aşağıda doğru inin ve “Hesabımı geçici olarak kapat” yazısına tıklayın.

instagram hesap dondurma hesabı geçici olarak kapat

4. Adım: Instagram şimdi size hesabınızı neden dondurmak istediğinizi soracak. Menüden bir neden seçebilirsiniz. Belirli bir neden belirtmek istemiyorsanız, “Başka Bir Şey” seçeneğini seçebilirsiniz.

Seçimi yaptıktan sonra Instagram şifrenizi girin.

instagram hesabı dondurma hesabı geçici olarak kapat

5. Adım: Ekranın altında bulunan mavi “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayın. Instagram sizden tekrardan bir onay isteyecektir. Açılır pencereden “Evet” butonuna dokunun.

instagram dondurma linki

İnstagram hesabınız şimdi dondurulacak ve uygulamanızdan çıkış yapılacaktır. Bundan sonrasında uygulamayı silmeli yada hesaba tekrardan giriş yapmamalısınız.

Hesabınızın donduğunu görmek için başka bir hesaptan profilinize bakmayı deneyebilirsiniz.

Instagram Hesabınızı Yeniden Etkinleştirme

Donmuş İnstagram hesabını istediğiniz zaman etkinleştirebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan kullanıcı adınız ve şifreniz. Şifrenizi unuttuysanız, sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

iPhone veya Android cihazınızdan Instagram uygulamasını açın, Instagram kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açın.

instagram giriş penceresi

Hesabınız anında eski ihtişamına geri dönecektir. Ek güvenlik için, hesabınızı yeniden etkinleştirdikten sonra Instagram şifrenizi değiştirmeniz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir