iPhone Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

iPhone numara gizleme özelliğini açtığınızda aradığımız kişi bizi göremez. Yani arayan kişinin numarasını göremez. Bir nevi bu ayarı açarak kendinizi gizleyebilirsiniz.

Zaman zaman karşı taraftan birini ararken numaramızın karşı tarafa düşmesini istemeyiz. Bu gibi bir durumda numara gizleme yapmak en iyisidir. Peki nasıl yapacağız?

iPhone Numara Gizleme

İphone numara gizleme çok kolaydır. Ayarlarda bununla ilgili bir ayar vardır ve açtığınızda aktif olur. Yapmanız gerekenler sırası ile şu şekildedir;

iphone numara gizleme
  • Ayarlara gidin.
  • Telefon‘a dokunun.
  • Numaramı Göster seçeneğini seçin.
  • Açılan alandan Numaramı göster‘i kapatın.

Bu kadardı! Bundan sonra yapacağınız aramalarda numaranız karşı tarafa gitmeyecek özel numara yada gizli numara arıyor yazacaktır. Tabi uygulamanız gereken başka yöntemler yok mudur? Tabi ki var. Örneğin sürekli ayarlardan bu ayarı açıp kapatmak istemiyorsanız gizli olarak aramak istediğiniz numaranın başına #31# koyarak da yapabilirsiniz.

Örneğin: #31#05555555555 şeklinde arama yaptığınızda karşı taraf sizin numaranızı göremez. Tabi unutmamalısınız ki gizli numaradan aramak için karşı tarafın gizli numaralara hattının açık olması gerekir. Gizli numaraları hattı kapalı ise arayamazsınız. Genelliklede aramaya çalıştığınızda bu numara gizli numaralara kapalı sesli mesajını alırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir